0911849249

Výrobky a krása

Prečo by sa nemala tvár umývať mydlom?

Obyčajné mydlo má inú hodnotu pH ako Vaša pokožka. Ľudská pokožka má hodnotu pH približne 4,5 – 5,0. Mydlo približne 10, preto Vašu pleť vysušuje a narúša jej normálnu rovnováhu kyslosti. Oriflame odporúča používať vhodné čistiaci pleťový gél alebo čistiace mlieko prispôsobené potrebám Vášho typu pleti. Mydlo používajte na ruky, pretože je určené hlavne na odstraňovanie špiny, mastnoty, a baktérií.

Ako si mám správne vybrať krycí krém na moju pleť?

Krycí krém si vyberajte zásadne pri dennom svetle. Ak je krycí krém príliš tmavý alebo bledý, môže vyzerať neprirodzene. Základné pravidlo znie vybrať si odtieň, ktorý sa najviac približuje prirodzenej farbe pleti. Ak sa neviete rozhodnúť medzi dvoma odtieňmi, vždy zvoľte ten svetlejší. Môžete si kúpiť oba a zmiešať si ich pred aplikáciou na vhodný odtieň na chrbte ruky. Mejkap si môžete kúpiť vo forme tyčinky, púdru alebo v tekutej forme.

Keď skúšate nový odtieň, naneste malé množstvo na čistú tvár pozdĺž lícnej kosti alebo na vnútornú stranu zápästia. Keď krycí krém rozotriete, nemal by byť viditeľný, mal by splynúť s farbou vašej pleti. Nezabudnite dôkladne rozotrieť mejkap po celej tvári, krku a najlepšie aj na ušné lalôčiky. Mejkap nesmie byť nápadný. Má zjednotiť farbu vašej pokožky a zakryť jej nedostatky. Prechod by mal byť pravidelný a jemný, aby nikto nezbadal, že máte mejkap – potom je výsledok dokonalý! Vždy doplňte Váš mejkap púdrom. Púder dotvára mejkap a udrží ho na mieste po celý deň. Mejkap je základom dokonalého líčenia a zároveň pleť chráni pred nepriaznivými vplyvmi prostredia.

VŽDY pred nanášaním krycieho krému použite krém na hydratáciu pleti. Nezabudnite však pár minút počkať, kým sa vstrebe.

Mala by som používať špeciálny produkt na oči?

Pleť okolo očí je tenká, a preto je dôležité používať na túto oblasť očný krém. Očné krémy sú špeciálne vyvinuté, aby zvlhčovali a chránili citlivé okolie očí. Naneste malé množstvo krému okolo očí, ale nie príliš blízko oka, pretože krém môže podráždiť očné membrány.

Je lepšie aspoň cez víkend líčenie očí vynechať?

Očné partie patria medzi najcitlivejšie miesta na tele, pretože neobsahujú mazové žľazy. Sú menej pružné a veľmi náchylné na všetky vonkajšie i vnútorné stresové faktory. Prvé známky starnutia sa väčšinou objavujú práve v týchto partiách, preto je potrebné venovať im zvýšenú starostlivosť zo zameraním na prevenciu vzniku a zjemňovanie vrások. Na odličovanie odporúčam používať špeciálne odličovače určené na oči. Odličovanie musí byť šetrné a jemné. Ak nie je pre vás nevyhnutné oči si líčiť cez víkend, radšej si ich nelíčte. Je vhodné naniesť si v hrubšej vrstve očný krém alebo očnú masku a dopriať týmto častiam tváre regeneráciu a relax.

Ktorá špirála je vhodná na citlivé oči?

Na citlivé oči je určená Špirála The ONE Eyes Wide Open. Ak uvažujete aj o kúpe očných tieňov odporúčam vám Paletu očných tieňov Giordani Gold Quadro, ktorá je tiež určená aj na citlivé oči.

Ako často by sa mal používať píling na tvár?

Pílingový krém sa používa na hĺbkové čistenie, efektívne odstraňuje odumreté pleťové bunky, podporuje obnovu pleti a vďaka nemu vyzerá pleť čisto a sviežo. Píling by sa mal používať striedmo, asi raz týždenne zvyčajne stačí, ale závisí to aj od typu pleti. Po použití pílingu je vhodné aplikovať pleťovú masku, pretože pleť je vďaka nemu schopná lepšie vstrebávať.

Prečo sa mi na pokožke objavujú tmavé škvrny?

Pigmenty v pokožke produkujú melanín, ktorý reguluje farbu našej pleti a vlasov. Viac melanínu znamená tmavšiu pleť alebo vlasy. Množstvo melanínu závisí od genetických dispozícií a intenzity vystavovania sa slnečnému žiareniu. Vznik tmavých škvŕn v normálnej pigmentácii pokožky závisí od dedičných predpokladov, veku, hormónov, zdravotného stavu a predovšetkým od ultrafialových lúčov. Slnku sú najčastejšie vystavované tvár a ruky, a preto sú najnáchylnejšie na vznik tmavých škvŕn. Ak chcete, aby Vaše tmavé škvrny vybledli, vyberte si Denný krém proti pigmentovým škvrnám Optimals Even Out.

Mám meniť prípravky na tvár podľa ročného obdobia?

Potreby pleti sa neustále menia podľa veku a ročného obdobia. V jeseni prudko klesá teplota a takáto náhla zmena pleť vyčerpáva, preto je v jeseni a v zime dôležité dodať jej viac vlhkosti, a na jar a v lete používať ľahší krém.

Ako zabránim lesklému čelu?

Používajte produkty určené pre Váš typ pleti. Čelo, nos a brada sa nazývajú T-zóna a ak sa Vám často leskne práve táto oblasť, máte pravdepodobne zmiešanú pleť. Používaním vhodných čistiacich produktov a krémov, ktoré absorbujú mastnotu, môžete vyrovnať produkciu mazu v pokožke a zjednotiť ju.

Čo je to celulitída?

Celulitída sú malé hrudky na pokožke, ktoré pripomínajú pomarančovú šupku. Vyskytuje sa na nohách, sedacej časti, bruchu a ramenách a trpia ňou väčšinou ženy. Neexistuje žiadny vzťah medzi hmotnosťou a celulitídou – môže sa objaviť u štíhlych aj plnších. Celulitída môže byť dedičná. Celulitída vzniká, pretože ženská pokožka má malé jamky, kde sa ukladá tuk a voda, ktoré časom môžu spôsobiť zväčšenie ich objemu. Na povrchu sa prejavuje ako celulitída. Začnite včas používať prípravky proti celulitíde, ako napríklad Gél proti celulitíde Optimals Body s kofeínom a výťažkom z lekna, účinný produkt, ktorý by mal byť aplikovaný denne. Ďalšími zbraňami sú masáž, cvičenie a veľa vody.

KONTAKT

Ivana Pohorelská
Oriflame Senior Gold Direktor
Servisné body

KONTAKT

Ivana Pohorelská
Oriflame Senior Gold Direktor
0911 849 249
ivanapohorelska@gmail.com
Kontakt
[elfsight_facebook_chat id="1"]

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU

© 2019 Ivana Pohorelská – Oriflame Senior Gold Direktor.
www.oriflame-clenstvo.sk nie je oficiálnou stránkou spoločnosti Oriflame Slovakia. Oficiálnou stránkou Oriflame je www.oriflame.sk